Ранній розвиток за авторськими методиками

Додати коментар |

Ранній розвиток дітей все більше цікавить сучасних батьків. Багато з них вже впевнилися на прикладі старшої дитини, сусідського малюка чи історії з інтернету, що це дійсно працює і дозволяє граючи вкласти в голову крихітки багато інформації. Існують різні методики раннього розвитку дітей. Всі вони направлені на розвиток мовлення і мислення малюків з пелюшок. Автори кожного з підходів стверджують, що чим раніше приступити до занять, тим більшого ефекту можна досягти. Серед великої кількості методів раннього навчання є декілька дійсно дієвих і перевірених кількома поколіннями батьків.

Методика Марії Монтессорі

В її основі – свобода, а головний принцип: «Допоможи мені зробити самому». Дитина може обирати будь-що цікаве для себе та намагатися самостійно пізнавати, як річ працює, що вміє і де тут кнопка.
За Монтессорі кожна дитина вимагає індивідуального підходу. Роль батьків – спостерігати та іноді давати поради, ненав’язливо підказувати. Дорослий має бути поряд, щоб дитина відчувала можливість у будь – який момент звернутися за допомогою. Варто забезпечити всім необхідним малюка, а він зробить вибір на користь того чи іншого виробу. За допомогою методики у дитини розвивається творче й логічне мислення, уважність, пам’ять, моторика і т.д.
 

Методика раннього розвитку Глена Домана

Її унікальність в тому, що вона розрахована буквально на секундні заняття. Навіть цього, вважає автор, достатньо, щоб розвинути інтелект у дитини і фотографічну пам’ять. Заняття по методиці здатні сформувати надійну платформу успішного навчання у майбутньому. Це стає можливим завдяки правильно оформленим зображенням і написам на картках, які так і називаються картки Домана. Їх можна придбати або виготовити самостійно.

Методика раннього розвитку сім’ї Нікітіних

Вона ґрунтується на принципі поступової складності: малюк переходить до більш важких завдань від легких, граючись. Щоб зацікавити дитину, треба створити передумову, але ні в якому разі не нав’язувати свої правила. Це допоможе випустити творчий потенціал малюка. Різноманітні вироби для розвиваючих ігор можна придбати в спеціалізованих магазинах. Кубики та рамки Нікітіних здатні зацікавити кожного малюка. Компактні, яскраві корисні іграшки здатні розвивати увагу, логічне мислення, уяву.
 

Методика раннього розвитку Зайцева

Вона ґрунтується на наочних посібниках – кубиках, картках і таблицях. Легко засвоюють матеріал діти і за допомогою цікавих приспівок та віршиків. Педагогічний принцип методики – навчання в грі. Підхід по Зайцеву стане актуальним для батьків, які прагнуть навчити читати та рахувати малюка рано та легко.

Автори методик обіцяють просто приголомшуючі результати. Голослівними такі заяви назвати важко, адже тисячі батьків вже випробували підходи розвитку на власних дітях. Зовсім не обов’язково зупинятися на одній методиці. Завдання кожного автора можна синтезувати та доповнювати. Це забезпечить цікаве і корисне дозвілля малюкові.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>