Ляльковий театр вдома: розвага для великих і малих

Додати коментар |

Щоб розважити дітей з користю та цікаво вдома, можна запропонувати їм стати глядачами лялькової вистави. Для організації перфомансу варто придбати спеціальний набір, який включає в себе різні пристосування, раму – сцену, персонажі – іграшки. Часто «актерів» в комплекті лялькових театрів йде лише кілька, але їх можна докупити окремо.

Для домашнього театру можна купити і всього пару ляльок – рукавичок: наприклад, зайчика та лисичку, і розігрувати з ними різні ситуації. Такі ляльки можуть продаватися в магазинах іграшок, і виготовлені, як правило, вони барвисто і якісно.

Театр власними руками

Створити театр під силу кожному своїми руками. Знадобиться все: клаптики тканини, залишки хутра та пряжі, дріт, дерев’яні елементи, рукачивки та різнокольорові шкарпетки.

Ляльковий театр

«Актори»

Персонажі, зроблені мамою, сестрою чи бабусею, а може, і власними руками, дитині не просто запам’ятаються, а стануть особливими для неї. Зробити ляльку нескладно. Як варіант, у дитячу шкарпетку можна просунути м’ячик для пінг-понгу або набити її ватою, ззовні затягнути ниткою – голівка готова. Далі треба намалювати чи приклеїти очі, рот, зробити «зачіску» з пряжі, надягти шапочку. Тепер прийшов час одягатися. До голівки можна пришити клапоть тканини, що і слугуватиме одягом для ляльок.

Своєрідною основою для виготовлення персонажа чудово слугуватиме звичайна печатка. На вказівний палець закріплюється голова, поверх надягається и фіксується одяг з вирізами для великого та середнього пальців, що будуть «руками» ляльки.

Декорації

У підготовці домашнього лялькового театру ідею можна пошукати в книжковому магазині – іноді там продаються набори для створення лялькового театру з картону – потрібно вирізати по контурах і склеїти. В такій роботі малюк також буде приймати участь, до того ж – робити його просто і швидко, він коштує недорого, але дуже яскравий, красивий і укомплектований, як правило, відповідними декораціями.

Слугувати декораціями можуть і пудпучні матеріали, наприклад, велика картонна коробка без дна. В ній треба вирізати збоку «сцену», і навісити гарні фіранки. «Сцену» можна зробити і за спинками стільців, і за шторами. Стільці потрібно накрити покривалом, а можна для сцени натягнути хустку в отворі дверей. На ковдрі чи хустці можна прикріпити зіроньки з фольги і кольорового паперу, з гофрованого паперу зробити на сцені дерева, квіти і травичку. Декорації повинні підтримувати сюжет казки, перегукуватися з ним.

Важливі деталі

Режисерові – мамі чи татові – варто попіклуватися про гарне освітлення. Забезпечити його може торшер або настільна лампа, направлена на сцену. Також важливо вдало та якісно підібрати музику, пісні до дійства. Першою ластівкою нехай стане добре знайома для дитини казка. Малюк зможе її сприйняти, побачить, так би мовити, під новим кутом. Організаторам театру не варто нехтувати репетиціями, щоб під час вистави не сталося неприємних сюрпризів.

Одяг для ляльок

Щоб було цікавіше учасникам по обидва боки сцени, непоганою ідеєю буде запросити друзів дитини. Вони із задоволенням переглянуть виставу та з апетитом потім поласують в антракті.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>