Як привити дитині інтерес до книги?

Додати коментар |

Навчити дитину читати – це половина справи. Складніше привити їй любов до книги, щоб малюк протягом усього життя звертався до літератури як до помічника, друга та порадника. Сучасні діти все частіше тікають від книги в інтернет, але читання – це не лише засіб пізнання світу, доступ до інформації, але й спосіб задоволення духовних, емоційних потреб.

    Кілька вагомих причин роблять книгу актуальною в будь – який час:

  • вони розвивають уяву, фантазію, абстрактне мислення;
  • збільшують словниковий запас;
  • розширюють кругозір;
  • вчать правильно говорити;
  • підвищують грамотність, адже формується саме відчуття пунктуації, навіть без знання правил;
  • це скарбниця знань людства про світ і про самого себе.

Починати читати малюкові можна ще коли він знаходиться у мами в животику. Після появи дитинчати на світ також не варто відкладати книгу. Часто батьки вважають читання немовляті безглуздим заняттям, мовляв, малеча взагалі не сприймає читання. Малюк поступово буде звикати до читання. Спочатку він прийматиме емоції, які передають голосом мама чи тато, потім сприйматиме окремі слова і вислови, і нарешті усвідомлюватиме сюжет твору.

Читати можна в будь – який час. Часто батьки й діти звертаються до книги перед сном. Читання заспокоює, допомагає віддалитися від щоденних проблем. Але за книгою разом із дитиною варто проводити декілька хвилин і вдень, щоб у малюка не формувалася асоціація з книгою як зі сном.

Малюк досить швидко запам’ятовує персонажів, місце дії та сюжет. Однак улюблені казки він може просити перечитувати знову і знову. Не варто відмовляти у задоволенні дитині ще раз послухати про пригоди Колобка чи непокірність ріпки.

Згодом не зайвим буде записатися до дитячої бібліотеки. Заклад пропонує чудову можливість мати в розпорядженні будь-які книги. Якщо дорослому достатньо скачати твір на електронну «читалку», то малюкові важливо, щоб книга була оздоблена яскравими ілюстраціями, її можна було потримати в руках, поперегортати сторінки. В бібліотеці можна взяти книги для всієї родини. Чудовою сімейною традицією, де є діти школярі, може стати читання книги, а потім її обговорення. Така практика допоможе краще порозумітися підліткам зі своїми батьками.

Виховувати інтерес до читання батьки мають власним прикладом. Для цього варто і дорослим приділяти хоча б кілька хвилин на день книзі. Книги «Видавництва Старого Лева» стануть до вподоби читачам будь – якого віку.

Видавництво Старого Лева

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>