Культура поведінки на дорозі та дорожні знаки

Додати коментар |

Як гірко спостерігати за статистикою, яка показує нам, що найчастіше винуватцями в дорожньо-транспортній пригоді є саме діти, які граються поблизу доріг, переходять вулицю в недозволених місцях, неправильно входять та виходять з транспорту. Але чи можна стверджувати, що в цих “пригодах” винні діти, якщо брати до уваги те, що вони наслідують та копіюють поведінку дорослих? Ось чому з самого ранього віку необхідно вчити дітей правил дорожнього руху, безпечній поведінці на вулицях доргах та в транспорті.

Согодні світ прагне забезпечити майбутнє покоління якісною, універсальною освітою, виховати високий рівень загальної культури, в тому числі і культури на дорозі. Але з чого розпочати?

По-перше розпочніть з себе! Так саме з себе. Ви колись звертали увагу чи Ви дотримуєтеся всіх правил дорожнього руху (особливо виходячи з транспорту)? Моло хто може сказати з упевненістю, що він не порушував правил дорожнього руху. А дитина це як “губка” яка вбирає в себе все, що ви їй сказали а бо показали на власному прикладі (іноді навіть не підозрюючи про це). Вона буде наслідувати Вас і якщо ви 20 раз на день скажете, що переходити дорогу можна лише у відведеному місці, де є знак або світлофор, а самі перейдете з нею там де їх немає, вона обов՚язково скаже що ви нарушили. Та гірш за все те що в неї відкладеться у підсвідомості той факт, що можна порушувати правила не маючи наслідків, але нажаль рано чи пізно наслідки будуть. Також сучасний світ вимагає з нас постійного руху, але спробуйте зупинитися з дитиною коло знака, який зустрівся вам по дорозі і розглянути його поясніть дитині що він означає. Ви щоденно проходите коло знаку зупинка, пішохідний перехід, обережно діти, пішохідна зона, рух пішохода заборонено, доріжка для пішоходів і велосипедистів, житлова зона, пішохідна зона, підземний пішохідний перехід то чомуб не розказати про них дитині? Повірте згодом Ваша дитина буде вдячна вам за таку науку.

По-друге обговорюйте з дитиною ту чи іншу ситуацію, яка може скластися на дорозі і як себе в ній поводити. Наприклад: ти стоїш на світлофорі і чекаєш зеленого світла, але його чомусь довго не вмикають. Людина яка стояла коло тебе вирішила іти на червоний. Що зробиш ти: підеш також чи дочекаєшся зеленого? чому ти так вчинеш?

Та не обов՚язково садити дитину напроти себе, щоб про це поговорити, це можливо зробити на прогулянці, по дорозі в садок чи додому. Напевно навіть оточення в якому ви перебуваєте підкаже Вам нові ситуації.

І по-третє це гра. Гра один з найважливіших видів діяльності дитини і про це не слід забувати. Гра – це “шлях дітей до пізнання світу, в якому вони живуть і який вони покликані змінити” (М.Горький). На даний час в продажу є дуже багато дидактичного та показового матеріалу який допоможе Вам вивчити з дитиною основні знаки та правила граючись. Не пошкодуйте години свого часу для пояснення знаків і правил якоїсь певної гри і згодом Ваша дитина сама буде часами гратися зі знакалі і вигадувати все нові і нові ігри.

Дорожні знаки

Пам՚ятайте чим раніше ви почнете вивчати знаки тим більше інформації матиме на майбутнє дитина. І саме Ви є першим і головним учителем для Вашої дитини.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>