Книга і дитина: 100% сумісність

Додати коментар |

Які книги треба читати дітям? Чиє цьому заняттю достойна заміна? Коли варто починати? Спробуємо відповісти на ці та інші запитання.

Перша книга

Книги мають з’явитися на полиці у дитини вже в перші місяці народження. Не варто чекати, доки малюк підросте чи навчиться розмовляти. При першій ліпшій нагоді починайте читати своїй крихітці. Спочатку дитина розумітиме та сприйматиме емоційну складову, а пізніше – слова і текст в цілому. Читання збагачує словниковий запас, розвиває уяву, інтелект та пам’ять, а все це – надійний фундамент майбутнього життя.

М'яка книжка

Дитина уявляє себе на місці героїв оповідань, внутрішньо переживає події та пригоди, які відбуваються з персонажами. Книга для самих маленьких повинна містити простий зміст, грамотний виклад, зрозумілих персонажів. Оптимальний обсяг тексту – одна третя сторінки. Текст має бути проілюстрований одним чи парою пояснювальних малюнків. Важливо, щоб люди, тварини, рослини були чітко зображенні, мали схожість з об’єктами у житті.

Якщо говорити конкретно, то для першої бібліотеки підійдуть народні казки. Звичайні і всім добре відомі «Колобок», «Пан Коцький», «Рукавичка», «Червона Шапочка» та інші містять багато повторів, що важливо для сприйняття тексту малюком. Після 3 років дитині можна запропонувати авторські дитячі книги І. Франка. Також не варто забувати про потішки та віршики.

Дорослішаючи, дитина почне і сама проявляти зацікавленість читанням. Варто піймати цей момент. Спочатку малюк буде показувати знайомі букви, склади, потім може робити вигляд, що він читає, водячи пальчиком під рядками. Важливо в цей час підтримувати та зміцнювати любов дитини до книги та читання. Для цього можна разом придбати нову збірку казок чи оповідань або спробувати складати неслухняні букви у склади.

Книга Грицева шкільна наука

Книги VS мультфільми

Останні однозначно програють цей бій. Звичайно, малюку буде цікаво спостерігати за швидко змінними картинками, але він не вловить зміст, не зрозуміє висловів. Лише після трирічного віку дитина починає сприймати мовлення з екрану. До цих пір вона лише бездумно дивиться на предмети, що рухаються. Мультфільми не можуть замінити читання книг.

Музична дитяча книга

Взагалі виключити мультики з дитячого «раціону» навряд чи під силу сучасним батькам. Але й тут варто підходити до справи дозовано та розумно. Перші мультфільми мають бути короткими, з чіткими висловами героїв, зрозумілими персонажами. Найкраще, якщо це будуть повчальні історії, які обов’язково потрібно обговорити з дитиною після перегляду.

Не можна підміняти книгу і комп’ютерною грою. Адже в результаті цього до десяти років отримаємо ледаря, який якщо і прагне дізнатися щось нове, то лише пасивно – з екрану чи монітору. Книга, на відміну від гаджетів, вчить дитину мислити, аналізувати, складати власну думку про прочитане.
Батькам варто не забувати, що найефективніше виховання досягається лише власним прикладом. Тому відкладайте подалі планшети та вимикайте телевізори, адже читають діти читаючих батьків.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>