Гратися «по – науковому»

Додати коментар |

Науки часто здаються дітлахам нецікавими та надто складними. Якщо почати прививати дитині інтерес до наукових явищ з самого малечку, то можна розраховувати на те, що в майбутньому дитина не занудиться на уроці хімії чи фізики. Зробити науку ближчою, зрозумілішою та просто магічною допоможе гра.

Досліди для дітей

Чаклуємо разом

Усе незрозуміле заворожує. Навчіться разом з дітьми робити кілька нескладних дослідів в домашніх умовах, і це стане прекрасним шоу на будь-якому сімейному святі, а ваш малюк його маленькою зіркою. Досліди навчать дитину тому, що знання наділяє людину чарівною силою, і він з дитинства полюбить науку.

Розкажіть про те, що маги і чарівники були дуже мудрими ученими, які знали закони природи, вивчали такі науки, як хімія та фізика. Запропонуйте малюкові теж стати чарівником і навчитися робити досліди разом з вами. Важливо стимулювати дитину до пізнання, пробудити інтерес та жагу пізнання.

Проводити досліди можна навіть з найменшими дітьми 2-4 років. Для них – наукові ігри будуть дивом, незвичайним поданням, яке вони будуть вмовляти повторити знову і знову. Дошкільнятам і молодшим школярам потрібно не тільки показати, а й доступно пояснити досвід.

Наукові ігри

Що є в арсеналі мага?

Найпростіший дослід для найменших – змішування фарб. Йому сподобається бовтати ручкою у відерці з водою і дивитися, як вода змінює колір. Коли він підросте, ви зможете детально пояснити йому природу кольорів, а поки нехай насолоджується розмазуванням фарби і змішуванням.

Другий дослід малюка знайомить з поняттями гаряче, тепло, холодно. Налийте в три ємності воду і дайте малюкові її помацати. Візьміть іграшку і покажіть, як вона вистрибує з холодної води і тремтить, підстрибує і ошпарюють в гарячій і з задоволенням пірнає в теплу. Природно, вода скрізь повинна бути такої температури, щоб дитина не нашкодив собі, не отримав опік або обмороження, якщо заграється.

Хочу ще!

Неодмінно здивують малюків невидимі чорнила. На білому аркуші варто щось намалювати воском, і допомогти малюку «виявити» зображення за допомогою фарби. Для дошкільнят воскові картинки замініть на невидимі букви і склади. Також до вподоби юним детективам прийдуться зникаючі чорнила на основі йоду та крохмалю.

Особливий захват викличе домашній вулкан. У пляшку з широкою шийкою треба насипати соду та лимонну кислоту, а в окремій банці приготувати мильний розчин. Далі акуратно вилити рідину в пляшку: змішавшись, сода і кислота виділять вуглекислий газ, який перетворить піну в мильну змію, і з жерла вулкана на стіл обрушиться величезний пінний потік.

Досліди для дітей можна проводити щодня або приурочити дебют до певного свята. Аудиторія буде в захваті не тільки, якщо їй дозволять дивитися, але й взяти активну участь у «науковому шоу”.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>