Як вибрати постільну білизну?

Додати коментар |

Ще на початку 20 століття всі спальні були схожі одна на одну. Адже постільна білизна була одного кольору та продавалася населенню довгими відрізами по кілька метрів. Сьогодні зробити безпосереднє місце нічного відпочинку оригінальним та затишним покликані постільні комплекти різних фактур, розмірів, відтінків та матеріалів. Вважаєте, що ліжко має бути услане виключно білосніжними простирадлами? Чи любите експериментувати з кольоровою гаммою? Обов’язково знайдете постіль на свій смак, але перш за все орієнтуватися варто на якісні характеристики домашнього текстилю.

Комплект постільної білизни

Щільність плетіння

Одна й та ж тканина може бути різною на дотик, Це зумовлено щільністю переплетення, тобто кількістю ниток, які були використані для виготовлення одного квадратного сантиметру матеріалу. Чим вищий такий показник, тим надійнішою та довговічнішою вважається білизна. Оптимальна щільність становить 60 ниток на 1 кв. см.

«Хімічна» складова

Якщо ви вирішили придбати кольорову білизну чи комплект з принтами, малюнками, то варто візуально оцінити лицьову та виворітну сторони виробу. Якщо вони суттєво різняться між собою, скоріш за все з яскравими барвами доведеться попрощатися після першого прання.

Звертати увагу треба і запах. Якщо текстиль пахне різко і неприємно, то будьте певні, що виробник особливо не турбувався про використання якісного та безпечного барвника. В кращому випадку такий комплект просто втратить товарний вигляд після пральної машинки, а в гіршому – викличе алергічні реакції після спання на ньому.

Якщо на етикетці вказано, що прати білизну можна при високих температурних режимах, то виробник використав якісний та стійкий барвник.

Розмір

Збираючись до магазину, не забудьте з’ясувати розмір вашого постільного приладдя: матраца, ковдри, подушок. Виробники різних країн мають свої стандарти, які можуть суттєво різнитися між собою.

    Візьміть до уваги загально прийняті розміри наволочок:

  • Росія – 70×70 см;
  • Франція – 65×65 см;
  • Німеччина 80×80 см;
  • Італія та Іспанія 50×70 см.

Матеріал

Краще віддавати перевагу текстилю з натуральних тканин, а саме льону, бавовні, шовку. Прийнятним варіантом є також бязь, батист, ситець, фланель, сатин – це різновиди переплетення бавовняної нитки. Натуральні тканини дозволять тілу дихати, будуть виводити рідину, при цьому залишаючись сухими. Також вони володіють високими гігроскопічними показниками. Якщо додати до цього ще й практичність, надійність та невибагливість, то такі комплекти стають найкращим вибором.

Для дитячого ліжка найкраще підійде бязь. Її легко прати, але вона дещо поступається сатину і шовку. Останній, в свою чергу, часто викликає нарікання: буцімто він слизький і залишає зачіпки. Такими характеристиками «прославився» низькопробний матеріал з Турції та Китаю. «Люксовий» льон часто відштовхує своїм грубим виглядом, але на дотик це – найніжніший матеріал.

Дитяча постільна білизна

Візьміть до уваги наші рекомендації та не відмовляйте собі у задоволенні спати на якісній білизні.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>