Скільки дитина повинна спати?

Додати коментар |

Для кожної дитини сон має дуже велике значення. Від сну залежить не лише повноцінний відпочинок маленького чоловічка, але і його подальший розвиток. Сон позитивно впливає на фізичний розвиток дітей і звичайно на психічний та інтелектуальний.

Здоровий сон малюка

Малюки першого року повинні спати не менше двох разів на протязі дня. Пізніше режим дня змінюється і сон на протязі дня становить приблизно три години. Цей режим потрібно намагатися підтримувати до семи років.

    Також важливо дотримуватися наступних умов:

  • Температура в спальні не повинна перевищувати 20 градусів. Дитина не змерзне якщо вдягти теплу піжаму.
  • Вологість повітря повинна становити 50-70%. Уникайте засихання сльозових оболонок дихальних шляхів та інших неприємних речей.

Сон дуже важливий для якісного розвитку малюка будь-якого віку, особливо для немовлят. Доки малюк спить його мозок інтенсивно працює. У швидкій фазі сну, коли дитина бачить сни, її мозок аналізує усю інформацію отриману за день, взаємозв’язок між подіями які відбувалися, закріплює звички, робить висновки. Дуже важливо достатньо спати і вдень і вночі щоб засвоїти неймовірну кількість інформації.

Під час глибокої фази сну в організмі дитини інтенсивно починає працювати гормон, який відповідає за зріст. Згадайте відому приказку, що малюки ростуть уві сні. До того ж якщо дитина спить недостатньо вона може навіть рости повільніше ніж діти які сплять достатню кількість часу. Також уві сні формуються нові клітини імунітету, які допомагають у боротьбі із вірусами та бактеріями коли малюк не спить. Дітки коли хворіють більшість часу також сплять тим самим допомагають організму боротися з недугом. Коли малюк перевтомлюється йому дуже важко контролювати власне тіло. Повноцінний сон допомагає також підтримувати масу тіла у нормі. Безперечно настрій та самопочуття дитини тісно пов’язані зі сном.

Режим дня малюка

Потрібно встановити грамотний розпорядок дня і чітко його дотримуватися. Тільки так можна виробити потребу уві сні і відпочинку. Дитина повинна сама проситися спати. Можна, звичайно, порушити денний сон, якщо має відбутися якийсь значний захід, свято. Але міняти режим дня або формувати новий не варто!

Як вкладати дитину спати?

Ліжечко малюка має бути зручним і комфортним, закликати до відпочинку. Нехай там буде його улюблена іграшка, з якою він швидше засинає. Запропонуйте дитині зробити власний вибір: лягти спати зараз або трохи пізніше. Так створюється ілюзія вибору малюка. Він зробить висновок, що самому засинати набагато приємніше.

Якщо дитина тре очі або починає капризувати, не хоче відпускати від себе матусю, то це явна ознака, що вона хоче лягати спати.

Якщо малюк зовсім відмовляється спати, то не потрібно насильно його примушувати. Укладаючи насильно спати ви можете настроїти її взагалі проти сну. Потім можуть зародитися навіть конфліктні ситуації або виникнуть неврози. Якщо вдень не спав, то нехай раніше ляже у вечері. Але правилом це не повинно бути. Буває, що малюк вдень не спав, але і дискомфорту не відчуває. Це особливість нервової системи дитини. У такій ситуації потрібно просто виділяти час для відпочинку. Нехай дитина просто полежить в спокійних умовах. Такого виду відпочинок також позитивно впливає на розвиток малюка. Ніколи не використовуйте сон в якості покарання.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>