Оптимальний час для дитячого сну

Додати коментар |

Напевно більшість батьків знають, як важко часом вкласти дитину спати, тим паче вчасно. Перед сном багато дітей категорично не хочуть засинати, починають вередувати і всіляко відтягувати час відходу до сну. Незважаючи на це  Ви повинні пам’ятати, що повноцінний сон відіграє важливу роль в розвитку вашої дитини.

detskij-nochnik-02

 

За словами експертів – ідеальний час для того, щоб лягти спати залежить від віку дитини, так як підлітки потребують меншої кількості годин, на відміну від новонароджених. Психіатр, лікар і дитячий фахівець доктор Даніель Амен, автор книги «Пора спати Соні» рекомендує наступні години сну для кожної вікової групи:

Новонароджені: 12-18 годин. У немовлят не сформовані циркадні ритми і їм не варто дотримуватися нормального однофазного циклу сну. Тому новонароджені дітки будуть спати і прокидатися в перебігу дня.

Малюки: 11-14 годин. Коли малюки досягають близько 18 місяців, їх сон скорочується до одного разу на день і буде він тривати близько 1-3 годин. Відповідно збільшиться їх сон в нічний час доби.

3-5 років: до 12 годин. У цьому віці виникають труднощі бачити сни впродовж всієї ночі, так як є ймовірність прокинутися через кошмари внаслідок розвитку фантазії.

Початкова школа: до 11 годин. Достатня кількість сну і раніше є одним з критеріїв повноцінного росту і розвитку.

Підліткам: до 10 годин. Підліткам потрібно не більше 10 годин повноцінного сну в день.

Які існують види світильників?

Хорошим помічником мамі  в цій проблемі може стати нічник. Часто дорослі вважають, що при світлі нічника дитині легше заснути, і вона не буде згодом боятися темряви. Але психологи стверджують зворотне. Нічники для новонароджених швидше призначені для батьків. При світлі нічника мама може погодувати напівсонного малюка, змінити йому підгузник. Світло у нічника повинне бути м’яким і з жовтуватим відтінком. Не варто використовувати нічники яскравих кольорів, це може спотворити сприйняття кольорів дитини, особливо, якщо нічник використовується довго. Вимикайте нічник, коли світло вже більше не потрібене, щоб малюк звикав спати в темряві.

mobajl-ostrov-mechty1_enl

Сьогодні у продажу є величезна кількість нічників для новонароджених різних форм і розмірів: нічники-мобайли, у вигляді іграшок на ліжечко, з вбудованим плеєром і тому подібне. Бувають нічники з таймером, які можна запрограмувати на вимкнення. При цьому світло буде гаснути поступово. Також популярністю користуються тренери сну –  годинник і нічник, який  вчить дітей коли пора вставати, а коли залишатися в ліжку.

20161124_1qfo

Сподобаються малюкам і проектори. Увімкніть такий світильник – і на стелі з’явиться дивовижне зоряне небо, або на стінах почнуть літати красиві метелики. Такий нічник навіть корисний, оскільки вчить малюка фокусувати погляд на окремих конкретних предметах.

 

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>