Рольові ігри для дітей

Додати коментар |

Коли дитина усвідомлює самостійність власних дій, малюк починає першу рольову гру. Ця подія відбувається приблизно у віці 2-4 років. Малюк намагається повторити дії дорослого. Також це певна реакція на предмети і події, які залишили яскравий емоційний відбиток у душі дитини. У грі вони стають його новими образами. Дитина легко перевтілюється у велику вантажівку або крихітне кошеня, дитяча уява не має обмежень.

Гра як психологічний захист

Рольові ігри для дітей займають важливу нішу в психічному розвитку особистості. Предмети-заступники є першою сходинкою до розуміння символів. Ніхто не дасть малюку грати з справжнім праскою або молотком. Найзаповітніше бажання кожної дитини – це опанувати недоступними речами. Тому в дитячих фантазіях молотком стає звичайний олівець, а праскою – кубик.

Ігрові кухні

У рольовій грі розвивається довільна поведінка. У дитини формується довільна пам’ять і довільну увагу. Спираючись на отриману інформацію, він наділяє предмет-заступник тими якостями, які цікавлять найбільше.

Дитячі психологи відзначають, що творчі здібності більш розвинені у дітей, які мали небагато іграшок і більше грали з камінчиками або простими предметами побуту. Наділяючи у своїй уяві такі предмети різними функціями, діти вчаться оцінювати його з усіх боків. У майбутньому це допомагає дивитися на події з різних боків і розуміти чужу точку зору.

Рольові ігри = поведінка в соціумі

Поступово кругозір дитини стає ширшим, що позначається на урізноманітненні сюжетів гри. Традиційні варіанти: магазин, лікарня чи школа. У такі ігри грали всі покоління, наповнюючи їх різним змістом. Зміст гри передає відносини між учасниками як у грі, так і поза нею: одна «мама» буде лаяти гучним голосом «сім’ю», друга співати пісеньки і читати книжки.

Відносини між людьми дуже хвилюють дітей. Намагаючись повторити у рольовій грі те, що вони коли-небудь бачили або чули, діти приміряють на себе той чи інший стиль поведінки. Чим старшою стає дитина, тим складніше стають рольові ігри. З’являються правила, яких необхідно дотримуватися. Діти 6-7 років будуть наполягати на своєму баченні ігри, конфліктувати через права грати головну роль «мами» або «продавця».

Поступово дорослішаючи, старші дошкільнята вчаться домовлятися і планувати гру. При цьому діти добре засвоюють нові ролі, але не винаходять їх. Вони переймають тільки ті способи гри, які їм показали друзі чи дорослі. Про це варто пам’ятати батькам, дідусям, бабусям, адже вони слугують прикладом для малюка.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>