Дитячий одяг: критерії відбору

Додати коментар |

Давно минулися часи, коли лікарі наказували мамам міцно сповивати дитинчат. Спочатку лояльне ставлення позначилося рекомендацією вільного сповивання, а потім і повною відміною від таких маніпуляцій. Фактично це стало приводом для батьків і дизайнерів започаткувати дитячу моду.

Комбінезон для дитини

Сьогодні серце, мабуть, кожної матусі мліє від різноманітного асортименту дитячого одягу, особливо підкорюють крихітні розміри для моделей для новонароджених. Та гардероб малюка повинен не тільки милувати око, але й характеризуватися рядом властивостей: бути безпечним, м’яким, зручним та комфортним. На що ж треба звернути увагу дорослим, обираючи одяг для крихіток?

Критерії відбору

Склад

Перше правило: дитячий одяг має бути з натуральних тканин. Якщо це зима, дозволено одягти який-небудь вже зовсім запаморочливий синтетичний наряд на натуральну тканину. Синтетичні тканини часто виглядають набагато привабливіше, ніж натуральні. Та й коштують часом істотно дешевше. Але саме натуральні тканини дають тілу дитини дихати і допомагають роботі недосконалої системи терморегуляції. Якщо у дитини з’явилася пітниця – перевірте, чи не входить у склад тканини синтетика. Натуральні волокна – це бавовна, льон, вовна. Синтетичні: ПЕ – поліефір, ПА – поликапролактам (капрон, нейлон), ПАН – полиакрилонитрил (нітрон, arlon, акрил), ПУ – поліуретан (еластан, спандекс, лайкра). Після року-півтора вже можна іноді експериментувати з синтетикою

Модель

З перших днів життя можна одягнути дитину в джинси або плаття з міні-корсетом. Але до чого пережимати ніжне тільце малюка шнурівками, кнопками, замками? Перші півроку обирайте м’який, вільний одяг без зав’язок. Особливо це стосується зав’язок на горлі (ризик задушення). Одяг не повинен обмежувати рухи дитини.

Колір

Одяг темних відтінків краще одразу відкласти в сторону. Малюку подобаються яскраві фарби, тож не забирайте у дитини можливість виглядати «кольорово». За допомогою кольорів можна навіть коригувати поведінку малюка. Наприклад, активним та енергійним крихіткам бажано одягати зелені речі. Відтінки цього кольору заспокоять та урівноважать непосидючість малюка. Жовтий розвиває тягу до спілкування, цікавість і життєрадісність. Одяг червоного та оранжевого кольору допоможе зігрітися, тому можна придбати шкарпетки, рукавички, колготи такого відтінку. Взагалі світлі тони піднімають настрій та сприяють кращому самопочуттю: вгамовують тривогу, апатію, роздратування.

Кількість одягу

Влітку малюку мати в своєму гардеробі достатню кількість футболок, регланів та шортиків. Пару комплектів можна тримати «на вихід». Якщо родичі та друзі регулярно поповнюють шафу малюка – це чудово, але часто дитині потрібні не парадні костюми, а звичайні комплекти, які не шкода забруднити чи пошкодити. Ооблива увага – теплому верхньому одягу дитини. Він має бути комфортним, легким, але в той же час добре гріти та тримати тепло. Сучасні наповнювачі роблять комбінезони та куртки малюків дійсно придатними для носіння в будь – яку погоду.

Розмір

Бажано не купувати речі на виріст. В більшості випадків неможливо вгадати, як буде рости дитина. А точно відомо, що малюку доведеться воювати із «зайвими» сантиметрами виробу. Багато виробників вказують рекомендований вік дитини, для якої призначений елемент одягу. До року – півтора на етикетках вказується вік, потім ставиться відмітка про ріст. Не може не радувати той факт, що вітчизняні виробники все частіше стали подавати адекватну інформацію про розмір виготовленого одягу. Іноземні торгові марки можуть іноді «згрішити» лише в більшу сторону.

 Таблиця розмірів дитячого одягу

Щоб одяг довго носився і порадував «наступників», варто відповідно піклуватися про нього: зберігати на вішалках для одягу для дітей та прати спеціальними засобами.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>