Давати чи ні малюкові пустушку?

Додати коментар |

Новоспечені батьки, крім іншого, намагаються вирішити дилему: давати чи ні малюкові пустушку. З одного боку, мудрі бабусі запевняють, що в цьому виробі нема нічого страшного, що він лише допомагає і взагалі є необхідним аксесуаром для новонародженого. З іншого боку, «страшилки» з інтернету та застереження лікарів обходитись без пустушки.

Пустушка

У будь якому разі чи для особливих випадків?

Чи використовувати пустушку дитині, підкаже темперамент малюка. Якщо крихітка спокійно спить, майже не вередує та не плаче, то аксесуар навряд чи знадобиться йому. Інша справа, якщо новонароджений легко збуджується та реагує плачем на будь-які подразники. Батькам варто шукати золоту середину, і давати пустушку у певних випадках:

  • якщо малюк не може заснути;
  • коли малюк голодний, але на разу батьки не мають змоги нагодувати його;
  • сильно розвинений смоктальний рефлекс задовольняється смоктанням пальців;
  • малюк не може заспокоїтися іншими способами.

Привчити до пустушки буває зовсім нелегко. Не кожна дитина одразу погоджується взяти її до ротика та активно користуватися. Навіть якщо тривожна дитина навідріз відмовляється від виробу, варто відмовитися від нав’язливої ідеї та шукати інші методи заспокоювати малюка (частіше давати грудь, більше носити на руках «стовпчиком» або обличчям від себе).

Як обрати форму пустушки?

Різноманіття форм змушує розгубитися батьків. Адже пустушки для новонароджених можуть бути скошеної, круглої та каплевидної форми. Саме останні рекомендуються фахівцями, адже такі вироби є ортодонтичними. Вони розроблені з урахуванням анатомічних особливостей будови ротової порожнини, тим самим допомагаючи сформувати правильний прикус. Якщо малеча протестує проти оптимального виробу батьків, не зайвим буде запропонувати дитині пустушки іншої форми.

Матеріал виробу

Для виготовлення аксесуарів використовують латекс та силікон. Вироби з першого матеріалу більш м’які, тому частіше стають вибором малечі. Але в процесі смоктання під дією вологи виріб набухає та стає твердим. Тому пустушки з латексу варто регулярно змінювати. М’який матеріал легко прокусити, тому вони підходять для дітей віком до півроку.

Силіконову пустушку малюки часто не вітають через її жорсткість. Але сам матеріал чудово вбирає вологу, що значно подовжує її термін експлуатації в порівнянні з латексним аналогом.

Батькам варто підходити до вибору пустушки, як до засобу заспокоєння малюка. Якщо відволікти чи вгамувати дитину вдається теплом та ласкою, від пустушки краще відмовитись.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>