Брязкальця для немовлят

Додати коментар |

Розважати, заспокоювати, веселити, займати, навчати, концентрувати увагу і просто радувати – чого тільки не вміють дитячі брязкальця! Сьогодні в магазинах та на віртуальних вітринах представлено безліч яскравих, незвичайних і дуже красивих брязкалець, але чи можна купувати перший ліпший виріб?

Брязкальця

Історична довідка

Брязкальце – іграшка в поважному віці. Адже його дарували малюкам ще в Стародавньому Римі та Греції понад 4тисячі років тому. Раніше вірили, що своїм шумом брязкальце відлякує злих духів і закликає добрих – ангелів, які захищатимуть дитину. Крім того, матері акомпанували брязкальцями, коли співали колискові, заспокоюючи і радуючи своїх малюків.

Перші іграшки були дзвіночками або металевими пластинкам, закріпленими на дерев’яній рукоятці, глиняними порожнистими фігурами з горошинами або дрібними камінчиками всередині, дерев’яними, берестяними, плетеними, зі стрічками і розписами. Але асортимент сучасних магазинів перевершив нехитру добірку давніх брязкалець.

Вибір першої іграшки: на що звертати увагу

Брязкальця впливають на розвиток дитини, вони набувають нового значення і корисних функцій по мірі зростання малюка. Тому і вибирати їх потрібно, виходячи з віку дитини і його навичок.

Брязкальця для новонароджених потрібні, щоб навчитися фокусувати погляд, концентрувати увагу і розрізняти звуки. Діти до 2-3 місяців ще не можуть самі тримати їх в ручках, тому потрібно вибирати моделі, які кріпляться на ліжечко або одягаються на руку. Бажано, щоб перші іграшки були яскравими, в них переважав червоний, рожевий та оранжевий кольори.

Брязкальця-підвіски з’являються у будинку разом з ліжечком, до якого і фіксуються. Своїми яскравими, різнокольоровими фігурками, які можуть рухатися, розсіювати м’яке світло або програвати спокійні мелодії, вони розважають малюка і одночасно розвивають його зорові навички. З трьох місяців таке брязкальце опускають нижче, щоб сприяти розвитку рухових навичок: дитина буде тягнути до неї ручки і хапати предмети пальчиками, розвиваючи дрібну моторику.

Брязкальця на коляску

Брязкальця-браслети надягають малюкам на зап’ясті, щоб у прямому сенсі слова, під рукою завжди було щось яскраве й цікаве, що можна розглядати та чим можна пограти. Такі вироби іноді надягають і на ніжки, щоб дитина вчилася керувати своїм тілом і розвивати м’язи, поки тягнеться до них.

У віці 3-5 місяців діти із задоволенням хапають ручками яскраві предмети, що лежать поруч. Вони чіпають, досліджують, тягнуть до рота, тому брязкальця повинні поєднувати в собі функції прорізувачів, бути легкими, зручними для дитячого захвату долонею, різними за кольором і фактурою, безпечними.

Додаткові вимоги

Перед покупкою брязкальця варто врахувати наступні фактори:

  • вони повинні добре митися;
  • вироби мають бути виготовлені з якісних матеріалів;
  • не містити барвників та стороннього запаху;
  • іграшка має бути без гострих кутів та дрібних елементів.

Брязкальце – це не дрібниця, а важлива іграшка для дитини до року. Вона сприяє розвитку дитини, стимулює до пізнання навколишнього світу, заспокоює та звеселяє. Щоб маля не нудьгувало, краще придбати кілька моделей, які видають різні звуки. Але не варто занадто захоплюватись та купувати брязкальця десятками.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>