Дизайн і планування дитячої кімнати

Додати коментар |

Хто з дітей не мріє про власну кімнату. Адже це для неї це особливе місце, де панують власні закони, де знаходять прихистко речі, де з упевненістю можна сказати: «Моє!». Бажано відокремити кімнату для малечі одразу після появи їх на світ. Зрозуміло, що спочатку для зручності сімейне ложе може стати і ліжком для немовляти, але все ж таки з самого початку у дитини буде формуватись уявлення про порядок та родинний устрій.

Дитяча кімната

Сучасні дизайнери ідуть у прагненнях батьків та дітей назустріч, пропонуючи неймовірні перевтілення для дитячої. Якщо сім’я може дозволити собі скористатися послугами знавця інтер’єру та втілити його задуми у життя, можна тільки по – доброму позаздрити. Але організувати дитячий простір правильно посильна задача і для не професіоналів. Для цього варто скористатися порадами та підключити власну уяву і фантазію.

Місце знаходження

Для малюків потрібно обрати найтеплішу, найсвітлішу та найсухішу кімнату в оселі. Непогано, якщо вона не буде сусідкою кухні чи вітальні. Це дозволить проводити вечори дорослим, не заважаючи сну та відпочинку дітей.
Дітей однієї статі можна поселити разом на довгі роки. А ось братам і сестрам найкраще живеться разом років до 5-7. Потім краще знайти кожному з них власну кімнату та обладнати її згідно інтересів «мешканця». Варіативність, можливість доповнення потрібно враховувати у будь-якому разі: діти будуть зростати, а разом з тим буде змінюватися їх захоплення, виникати нові потреби щодо побутових умов.

  Для зручності планування та комфортної майбутньої експлуатації простір приміщення для дітей умовно варто поділити на сектори:

 • ігрова зона (вимагає достатньо місця для активної діяльності, у кімнаті може бути представлена спортивним куточком);
 • робоча зона ( місце для праці за столом);
 • зона відпочинку;
 • гардероб.

Меблі

Особливу увагу варто приділити дитячим меблям. Вони повинні бути не лише гарними та якісними, але й безпечними. Попіклуйтеся, щоб ліжка, столи, шафи та інші елементи не мали гострих кутів, були відповідної висоти для зручного користування ними дітьми. Не лише меблі можуть стати сховищем для дитячих речей. Цю місію вони вдало розділять з гіпсокартонними нішами, поличками. Цікаво обіграні в інтер’єрі, вони спроможні стати справжньою ізюминкою кімнати.

  Необхідний меблевий мінімум представлений наступними речами:

 • ліжко з якісним матрацем;
 • стіл з достатньою кількістю ящиків та поличко;
 • ергономічний стілець;
 • шафа для білизни та верхнього одягу;
 • тумба, пенал чи шафа с поличками для розміщення канцелярії, іграшок тощо.

Не варто поміщати в дитячій кімнаті телевізор чи відеоприставку. Інша справа – компютер, без нього навряд чи зараз можна уявити навчальний процес.
До важливих деталей можна додати правильне освітлення у кімнаті. Не варто обирати надмірно яскраві кольори, ідеально підійдуть пастельні, світлі відтінки. Щоб серед таких спокійних барв кімната не засумувала, можна прикрасити стіни разом з дитиною малюнками та підвісними поробками. Підлога кімнати повинна бути застелена килимом, але не варто вкривати весь периметр. Це буде сприяти накопиченню пилу.
Озброївшись простими підказками та бажанням зробити дитині найкращу кімнату, батьки зможуть все!

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>