Дитячі парти та стільці: ергономіка понад усе

Додати коментар |

Незважаючи не те, що діти зазвичай рухливі, вони проводять дуже багато часу сидячи – роблять уроки, малюють, працюють за комп’ютером, читають. Саме тому важливо, щоб робоче місце дитини було ергономічним, тобто зручним, функціональним і таким, яке не заважає, а сприяє правильному розвитку дитячого організму.

Робоче місце для дитини

Як організувати малюкові або підлітку таке місце?

В першу чергу потрібно купити парту і стілець, ми рекомендуємо меблі від «Абсолют-Мебель». Бажано придбати також тумбочку і комп’ютерний стіл. Нерідко можна побачити, що комп’ютер стоїть на звичайному письмовому столі, але це неправильно. По-перше, в цьому випадку за столом незручно писати і малювати, оскільки бракує місця. По-друге, ортопеди радять купувати письмовий стіл зі стільницею, що здатна нахилятися, а якщо на столі стоїть комп’ютер, нахиляти її буде складно, навіть якщо конструкція столу передбачає таку можливість.

Стільці, парти та столи для дітей потрібно правильно налаштувати. Стілець має бути відрегульований так, щоб ступні дитини щільно стояли на підлозі. Сидіння не повинне втискатися в стегна, а спинка має доходити приблизно до лопаток дитини і підтримувати поперек. Правильна висота столу – така, щоб лікоть зігнутої руки дитини був на кілька сантиметрів нижче верхнього краю стільниці.

В ідеалі парти дитячі повинні мати похилу робочу поверхню. Вчені з’ясували, що для читання краще нахилити стільницю під кутом 30 ° до підлоги, для письма на 15 °, а для малювання – під кутом 0-5 °. Так при різних видах діяльності спина, руки і очі не будуть напружуватися, що позбавить дитину від перенавантаження, головного болю і порушення постави. Добре, коли дитячий стіл має безліч скриньок та ящичків, де зручно зберігати речі. Практична тумба, яку можна поставити під стіл або поряд з ним, також не завадить.

Офтальмологи рекомендують поставити на дитячий стіл лампу – світло повинне бути не сліпучим, але досить яскравим, а сама настільна лампа повинна розташовуватися зліва, якщо дитина правша і справа, якщо він лівша. Комп’ютерний стіл треба відрегулювати по висоті так, щоб центр монітора знаходився на 10-15 см нижче рівня очей, сам монітор повинен стояти на відстані витягнутої руки дитини.

Природно, дитячі меблі повинні бути безпечними, щоб дитина не поранилася об гострий кут чи не прищемила собі пальці. Дуже важливий також і зовнішній вигляд робочого місця – за красивим столом, сидячи на яскравому життєрадісному стільці займатися приємніше – працездатність буде більша, а ефективність вища.

Фахівці рекомендують купити дитячу парту-растишку «Школярик». Вона має не тільки максимально ергономічну, регульовану, безпечну і красиву конструкцію, але й допоможе батькам заощадити.

Парта «Школярик»

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>