Пупси тоді і зараз

Додати коментар |

Сучасні дорослі напевне пам’ятають не надто розкішний, але якісний арсенал іграшок, який пропонував радянський та пострадянський виробник. Пупси в досить недовгому списку займали провідне місце – вони були популярні, доступні та бажані.

Пупсики із тридцятирічним стажем

Серед таких ляльок існувала соціальна нерівність: крутішими вважалися ті, що були більшими вміли кліпати очима та видавати певні звуки. Але такі іграшки для багатьох так і залишилися мрією. Більшість дітей, зовсім не відчуваючи себе обділеними, до речі, чудово вправлялися зі звичайними «голяками» за більш, ніж демократичну плату.

Та деяку ієрархію все-таки прослідкувати можна. Найпростіші пупси мали «суцільне» тіло: їхні кінцівки були нерухомі та невідокремлені від тулуба, що було досить незручно. Адже такий момент ускладнював процес одягання. Рухомі руки і ноги на мутозочках робили тіло пупса більш піддатливим і дозволяв експериментувати з ляльковим гардеробом. Але в кінці кінців улюбленець йшов на смітник, так як його кінцівки невдовзі просто звисали на розтягнутих резинках. Недовговічністю відзначалися намальовані риси обличчя. Але тут на допомогу приходив фломастер або звичайна шарикова ручка: всього кілька штрихів і маленький друг знову «оживав».

Сюжети для ігор з пупсиками були різноманітні. Дівчатка полюбляли виготовляти для іграшок різний одяг та прикраси, не шкодуючи інколи і маминої сукні. Такі пупсики ставали «дітьми» дошкільнят або знаходили батьків, братів та іншу рідню серед собі подібних. Для повноти картини дівчатка «зводили» будинок для лялькового сімейства, використовуючи картонні коробки чи дерев’яні ящики для надійності.

Хлопці також не нехтували пупсами. Часто їх відправляли на війну разом із солдатиками. Такі цивільні вояки також мали стійко тримати бій. Не рідко «подвиги» приводили їх на операційний стіл. Загалом багато пупсів дожило і до наших днів. Вони досить раритетні для сучасної дитини, але такі близькі і рідні дорослому серцю.

Пупс сучасний удосконалений

Дівчаткам і сьогодні виробники дитячих іграшок пропонують гратися пупсами. Але вони вже дуже відрізняються від своїх прародичів. Вони вже не дивують своєю здатністю кліпати, говорити чи плакати. Вони давно навчилися «справжньої» поведінки малюка із усіма витікаючими наслідками. Гратися з такою лялькою стало цікавіше та веселіше. Лялькові будиночки, ліжка та інші предмети побуту також користуються попитом дівчаток. Шити одяг не доведеться маленьким «мамам», скоріше його наряду з дитячими речами доведеться купувати новоспеченій «бабусі». Важко сказати, чи є це мінусом. Та чомусь відчувається втрата чогось невловимого, але дуже корисного.

Пупси

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>