Перший пазл

Додати коментар |

Пазли бувають різними та можуть пропонуватися дитині приблизно з двох років. Такі «складанки» мають 3-4 деталі, які легко єднаються між собою, утворюючи просте та зрозуміле зображення тварини, квітки чи машинки. Наступним етапом будуть пазли з розрізом ключ – замок. Спробуємо розібратися, як правильно обрати їх для малюка 3 років та вдало познайомити дитину з таким заняттям.

Пазл

Кожен батько хоче виростити розумну та кмітливу дитину, але підхід типу «Тримай пазл на 500 елементів – розвивайся!» тут не згодиться. Але й інша крайність – покупка чогось дешевого та непримітного – також не припустима. Для дитини у цьому віці важливіший не процес творчості, а результат. Тому важливо підбирати якісний пазл із зображенням того, що подобається самій малечі. Якщо дитя хоче придбати картинку з Попелюшкою чи улюбленим героєм з мультфільму, то варто урахувати побажання. Не треба йти на перекір, обираючи сюжет на свій смак.

Недостатньо просто вручити малюкові пазл – на, грай та розвивайся. Принаймні перших разів двадцять дитина захоче складати новинку разом. Не можна відмовляти у такому прагненні, навіть, навпаки, треба самому ініціювати таку гру. Ідеально, якщо дійсно прокидається бажання творити разом з дитиною. Але, якщо воно вперто дрімає, то підбадьорювати дитину все одно необхідно, показуючи свою зацікавленість у результаті. Адже збирання пазлів – це прекрасна можливість провести час разом. Можна розділити завдання:дорослий збирає рамку, дитина збирає машинку або інший об’єкт.

Коли пазл зібрано, то можна наклеїти його на тверду поверхню та прикрасити такою картинкою дитячу кімнату. Така поробка стане гордістю малюка. Але більшість пазлів малюк хоче збирати знов і знов. Спочатку він лише приглядається, запам’ятовує послідовність, бере до уваги поради дорослих, а потім і сам вдало та швидко орієнтується серед дрібних елементів. Якраз на цьому етапі можна запропонувати новий сюжет.

Навіть якщо дитина швидко зрозуміла, що до чого і виявила сильний інтерес до пазлів, не варто одразу завантажувати крихітку дюжиною подібних іграшок. Такий перебір може відбити у малюка надовго займатися кропіткою справою.

Дотримання цих не хитрих рекомендацій допоможе вам з більшою часткою ймовірності якщо не заохотити, то принаймні урізноманітнити дозвілля дитини корисно. Якщо збирання пазлів надійно закріпилося серед улюблених занять малюка, то треба попіклуватися про певні умови для такої розвиваючої гри. Найкращим місцем для роботи буде парта чи дитячий столик. Важливо, щоб освітлення було яскравим та падало під правильним кутом.

Пазл на 160 елементів

Виробники дитячих товарів пропонують безліч варіантів пазлів. Відносно недавно з’явилися пазли – ілюстрації у книгах з казками. Багатьом дітям вони дуже подобаються, тому що можна самостійно відтворити прочитане дорослим. Але такі картинки можуть «випадати», що по-справжньому може засмутити малюка.

Обирайте з дитиною свій сюжет та зображення, та насолодіться спілкуванням один з одним.

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>