Іграшки для малюків: якими вони мають бути?

Додати коментар |

Багатий емоційний світ дитини неможливо уявити без іграшок. Саме вони дозволяють маляті досліджувати навколишній світ, виражати свої почуття, вчать пізнавати себе і спілкуватися. Із власного досвіду можна зробити висновок, що не завжди улюбленою була найдорожча іграшка: хтось не розлучався з непоказним ведмедиком, а хтось своїм другом вважав маленького пупса з купою різнокольорових нарядів.

Вибір іграшки – дійсно серйозна справа, і тільки сам малюк може підібрати те, що йому підходить. Дитина часто віддає перевагу іграшці, яку можна і нагодувати, і покарати, і пожаліти. Саме такий супутник допоможе не боятися темряви, подолати страх самотності. Крім того, гра – це основний вид діяльності малюка, який дозволяє опанувати закони навколишнього світу, дізнатися про стосунки між людьми.

Які ж іграшки мають бути в дитячій корзині? Бажано придбати різні варіанти, а малюк вже розбереться, що йому імпонуватиме більше. Часто у кращі друзі і дівчатка, і хлопчики записують кошеня, зайченя, ведмедика або Барбі, тобто істоту, зрозумілу, близьку, схожу на людину. Без сумнівів, іграшки повинні допомагати дитині розвивати сприйняття, світогляд, мислення, дозволяти наслідувати дорослим і програвати казкові ситуації.

Іграшки з реального життя

Такі іграшки – мініатюрне відображення реального світу. Це – лялькове сімейство, меблі, посуд, каси, машини, телевізори, перукарські та медичні приналежності, залізні дороги. За допомогою таких іграшок можна організувати рольові ігри. В їх ході малюк буде розширювати свій словниковий запас, набувати комунікативних та соціальних навичок.

Ігровий посуд

Іграшки для “вихлюпування” агресії

До яскравих представників цієї категорії відносяться рушниці, солдатики, м’ячі, скакалки, надувні груші, кеглі. Різноманітне спортивне приладдя допоможе дитині виплеснути енергію, при цьому не перетворюючи кімнату чи подвір’я на хаос. Важливо, вміти переключати дитину та давати їй можливість позбутися негативних емоцій у грі.

Боулінг для дітей

Розвиваючі іграшки

Грати можна не тільки весело, але й корисно. У цьому допоможуть конструктори, матрьошки, кубики, пазли, мозаїка, лото. Такі розваги будуть розвивати у дитини фантазію, логіку, мислення, тренувати пам’ять та навчати думати, аналізувати. Захоплюватись такими іграми все ж не варто. Головне правило, органічно і вчасно чередувати активні ігри із «тихими».

Не чекайте, коли дитяча кімната наповниться іграшками. Одразу придбайте корзину для них, відведіть полиці для транспорту, ляльок, коробок з настільними іграми. З самого початку привчайте маля до порядку, до того, що кожна річ має своє місце і повертається на нього після гри, а не вкінці дня чи тижня.

Добре подумайте, чи варто брати з собою дитину до магазину іграшок. Скільки сліз та істерик бачили стіни подібних закладів. Найліпше для трирічної дитини придбати розваги у інтернет-магазині іграшок. Придивіться, чим захоплюється малюк або чого йому не вистачає. Весело та щиро представте новинку, і вона обов’язково стане улюбленою.

Розвиваючі іграшки

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>