Каталки-ходунки: плюси і мінуси.

Додати коментар |

Дитині, яка тільки-тільки навчився вставати на ноги, дуже подобається ходити по будинку і на вулиці. Часто робить це за допомогою ходунків. Але з останніми є невелика проблема – думки про їх необхідність сильно відрізняються. Не дивно, що багато матусь задаються питанням: чи не шкідливі ходунки для дитини?

17d124f2deac6c23d70bf7808f0cd531

Звичайно, кожні батьки самі обирають чи купувати ходунки чи ні.

З точки зору ортопедів, то вони є противниками пристосувань, які допомагають дитині вчитися ходити. За їх словами віжки і ходунки дітям не тільки не потрібні, але і протипоказані, тому що дитина довше вчиться самостійно приймати вертикальне положення. Це пояснюється тим, що під час ходьби вона лягає грудьми на передній край ходунків, відповідно, не намагається утримувати рівновагу. Також  в ходунках дитина не прагнути вдосконалюватися. Коли малюк вчиться ходити самостійно, він встає, падає, присідає, тримається за меблі 4. З’являється ризик виникнення сколіозу. Внаслідок перенапруження м’язів спини.

Але попри це, ходунки дуже допомагають батькам в господарстві особливо коли мама не може стежити за дитиною весь час. Адже вони запобігають зайвому травмуванню. Та й самій дитині подобається, коли її поміщають в ходунки. Так вона почуває себе вільною і самостійною, маючи можливість без сторонньої допомоги переміщатися по квартирі в потрібному напрямку.

z5

Які ходунки вибрати?

Які ходунки вибрати – питання не так складний. Головне – звернути увагу на основні показники хорошого вибору:

  • велике число «плаваючих» коліс на підставі ходунків – забезпечать стійкість;
  • наявність бампера – захистить від зіткнень з великими предметами;
  • глибока посадка;
  • розташування стільниці на рівні грудей дитини;
  • комплектація з ігровою панеллю;
  • наявність ременів безпеки;
  • присутність спинки для опори.

07-503-2-защита_enl

Пам’ятайте, що ходунки не гарантують абсолютної безпеки дитині! Тому пристрій повинен бути міцним, стійким та достатньо важким, щоб малюк своєю вагою його не зміг перекинути при спробі нахилитись. Вибираючи ходунки, простежте, щоб дитяча ніжка повністю опускалася в них на підлогу, а не висіла. Малюк повинен впевнено перебирати ступнями, а не пересуватися навшпиньках.

Нехай ходунки принесуть вашому малюкові задоволення нових досліджень!

Додати коментар

Ваш email не буде опублікований.


Ви можете використовувати HTML такі теги та аттрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>